Alle træningskampe i tal
Her finder du et overblik over sommerens træningskampe og forsæsonens pokalkampe blandt de danske hold fra Primo Tours Ligaen.
Dokumentet opdateres løbende med nye kampe og resultater.
(Tryk på kampens resultat, for at se kampen i tal)
Aalborg Håndbold:
25. juli: Aalborg – ES Vendsyssel (41-20)
3. august kl. 18.30: Aalborg – Skanderborg (20-27)
6. august kl. 14.30: TTH – Aalborg (33-23)
18. august: Aalborg – Skjern
21. august: Aalborg – Elverum
Bjerringbro-Silkeborg:
31. juli – Bjerringbro-Silkeborg – Viking Stavanger (37-17)
1. august – Bjerringbro-Silkeborg – HEI/Skæring (45-24)
5. august: Bjerringbro-Silkeborg – GOG (14-22)
5. august: Bjerringbro-Silkeborg – Ystad (22-19)
23. august: Bjerringbro-Silkeborg – Elverum
25. august: Bjerringbro-Silkeborg – SG Flensburg-Handewitt
Fredericia HK:
29. juli: Fredericia – Otterup HK (40-26)
3. august: Fredericia – Århus (25-26)
4. august: Fredericia – HC Midtjylland (38-29)
19. august: Fredericia – Elverum (IKKE bekræftet)
GOG:
31. juli: GOG – Århus (33-24)
5. august GOG – Bjerringbro – Silkeborg (22-14)
5. august: GOG – Ystad (17-23)
6. august kl. 18.00: Skjern – GOG (31-29)
13. august til 15. august: Træningslejr i Magdeburg med to opgør mod den lokale klub
27. august: GOG – SG Flensburg-Handewitt
KIF Kolding:
5. august: KIF Kolding – Viking Håndball (31-17)
10. august kl. 16.00: KIF Kolding – TM Tønder
14. august kl. 19.00: Odder – KIF Kolding
17. august kl. 17.00: KIF Kolding – Århus
Lemvig-Thyborøn:
7. august kl. 16:00: Lemvig-Thyborøn – Ribe-Esbjerg
11. august kl. 17.00: Århus – Lemvig-Thyborøn
17. august kl. 14.30: TTH – Lemvig-Thyborøn
Mors-Thy:
5. august kl. 18.30: Halden HK – Mors-Thy Håndbold (28-34)
8. august kl. 14.00: TTH Holstebro – Mors-Thy Håndbold (27-25)
20. august kl. 16.30: Mors-Thy Håndbold – Århus Håndbold
22. august kl. 16.00: Mors-Thy Håndbold – Lemvig-Thyborøn Håndbold
Ribe-Esbjerg:
29. juli kl. 16:00: SønderjyskE – Ribe-Esbjerg (24-28)
31. juli kl. 14:00: TTH – Ribe-Esbjerg (26-32)
5. august kl. 15:00: Skanderborg – Ribe-Esbjerg (29-24)
7. august kl. 16:00: Lemvig-Thyborøn – Ribe-Esbjerg
21. august kl. 16:00: Ribe-Esbjerg HH – TM Tønder
Skanderborg Håndbold:
25. juli kl. 12.00: SønderjyskE – Skanderborg (22-29)
31. juli: Skjern – Skanderborg (Uden tilskuere) (24-23)
3. august kl. 18.30: Aalborg – Skanderborg (20-27)
5. august kl. 15:00: Skanderborg – Ribe-Esbjerg (29-24)
Skjern Håndbold:
31. juli: Skjern – Skanderborg (Uden tilskuere) (24-23)
6. august kl. 18.00: Skjern – GOG (31-29)
18. august: Aalborg – Skjern
21. august kl. 19.00: TTH – Skjern
SønderjyskE:
25. juli kl. 12.00: SønderjyskE – Skanderborg (22-29)
29. juli kl. 16:00: SønderjyskE – Ribe-Esbjerg (24-28)
31. juli: SønderjyskE – Ajax (26-19)
7. august: SønderjyskE – HØJ (30-21)
8. august: SønderjyskE – Ystad (30-21)
TMS Ringsted:
TTH Holstebro:
31. juli kl. 14.00: TTH – Ribe-Esbjerg (26-32)
6. august kl. 14.30: TTH – Aalborg (33-23)
8. august kl. 14.00: TTH – Mors-Thy (27-25)
13. august kl. 19.00: Aars HK – TTH
17. august kl. 14.30: TTH – Lemvig-Thyborøn
21. august kl. 19.00: TTH – Skjern
Århus Håndbold:
31. juli: kl. 18.30 GOG – Århus (33-24)
3. august kl. 17.00: Århus – Fredericia (26-25)
6. august kl. 17.00: Århus – Skive fH (38-20)
11. august kl. 17.00: Århus – Lemvig-Thyborøn
17. august kl. 17.00: KIF Kolding – Århus
20. august kl. 16.30: Mors-Thy – Århus
25. august kl. 18.30: Århus – HC Midtjylland