Oversigt: Sommerens kampe (M)
Her finder du et overblik over sommerens træningskampe og forsæsonens pokalkampe blandt de danske hold fra Primo Tours Ligaen.
Dokumentet opdateres løbende med nye kampe og resultater.
(Tryk på kampens resultat, for at se kampen i tal)
Aalborg Håndbold:
25. juli: Aalborg – ES Vendsyssel (41-20)
3. august kl. 18.30: Aalborg – Skanderborg
6. august kl. 14.30: TTH – Aalborg
18. august: Aalborg – Skjern
21. august: Aalborg – Elverum
Bjerringbro-Silkeborg:
4. august eller 5. august: BSH – GOG
23. august: BSH – Elverum
25. august: BSH – SG Flensburg-Handewitt
Fredericia HK:
29. juli: Fredericia – Otterup HK (40-26)
3. august: Fredericia – Århus
4. august: Fredericia – HC Midtjylland
19. august: Fredericia – Elverum (IKKE bekræftet)
GOG:
31. juli: GOG – Århus
4. august/5. august: BSH og Ystad
6. august kl. 18.00: Skjern – GOG
13. august til 15. august: Træningslejr i Magdeburg med to opgør mod den lokale klub
27. august: GOG – SG Flensburg-Handewitt
KIF Kolding:
5. august: KIF Kolding – Viking Håndball
10. august kl. 16.00: KIF Kolding – TM Tønder
14. august kl. 19.00: Odder – KIF Kolding
17. august kl. 17.00: KIF Kolding – Århus
Lemvig-Thyborøn:
7. august kl. 16:00: Lemvig-Thyborøn – Ribe-Esbjerg
11. august kl. 17.00: Århus – Lemvig-Thyborøn
17. august kl. 14.30: TTH – Lemvig-Thyborøn
Mors-Thy:
8. august kl. 14.00: TTH – Mors-Thy
20. august kl. 16.30: Mors-Thy – Århus
Ribe-Esbjerg:
29. juli kl. 16:00: SønderjyskE – Ribe-Esbjerg (24-28)
31. juli kl. 14:00: TTH – Ribe-Esbjerg
5. august kl. 15:00: Skanderborg – Ribe-Esbjerg
7. august kl. 16:00: Lemvig-Thyborøn – Ribe-Esbjerg
21. august kl. 16:00: Ribe-Esbjerg HH – TM Tønder
Skanderborg Håndbold:
25. juli kl. 12.00: SønderjyskE – Skanderborg (22-29)
31. juli: Skjern – Skanderborg (Uden tilskuere)
3. august kl. 18.30: Aalborg – Skanderborg
5. august kl. 15:00: Skanderborg – Ribe-Esbjerg
Skjern Håndbold:
31. juli: Skjern – Skanderborg (Uden tilskuere)
6. august kl. 18.00: Skjern – GOG
13. august: Skjern – Skive fH
18. august: Aalborg – Skjern
21. august kl. 19.00: TTH – Skjern
SønderjyskE:
25. juli kl. 12.00: SønderjyskE – Skanderborg (22-29)
29. juli kl. 16:00: SønderjyskE – Ribe-Esbjerg (24-28)
TMS Ringsted:
TTH Holstebro:
31. juli kl. 14.00: TTH – Ribe-Esbjerg
6. august kl. 14.30: TTH – Aalborg
8. august kl. 14.00: TTH – Mors-Thy
13. august kl. 19.00: Aars HK – TTH
17. august kl. 14.30: TTH – Lemvig-Thyborøn
21. august kl. 19.00: TTH – Skjern
Århus Håndbold:
31. juli: kl. 18.30 GOG – Århus
3. august kl. 17.00: Århus – Fredericia
6. august kl. 17.00: Århus – Skive fH
11. august kl. 17.00: Århus – Lemvig-Thyborøn
17. august kl. 17.00: KIF Kolding – Århus
20. august kl. 16.30: Mors-Thy – Århus
25. august kl. 18.30: Århus – HC Midtjylland